BARGAM LOGO

Az olasz Bargam cégcsoport immár 4 évtizede gyárt magas minőségű mezőgazdasági gépeket a növényvédelmi- és talajművelési munkák  elvégzésére, köszönhetően elkötelezettségének, innovációnak, dinamizmusának melyet a professzionális tapasztalatával ötvöz. A szőlő- és gyümölcstermesztés egyedi igényeihez igazodva permetezői a permetezéstechnika élvonalát képviselik.

A csoport gazdasági növekedése a folyamatos kutatáson és fejlesztésen alapul, melyet jól képzett, tapasztalt szakemberek csapata egészít ki. A termékminőség és a precíz kivitelezés áll fókuszban a vásárlókkal való folyamatos kommunikáción túl, lehetővé téve a termék technikai és funkcionális fejlesztését.

A márka termékkoncepciójának két alappillére van; az üzembiztonság és az átláthatóság. A gépek részegységeinek működése könnyen lekövethető és átlátható, így könnyebb a hibaelhárítás is.

Amennyiben olyan döntést hoz, hogy egy új Bargam gépet vásárol, biztosíthatjuk arról, hogy berendezése jó piaci értéket fog képviselni évekkel később is.


Manapság nem beszélhetünk fejlesztésről anélkül, hogy a környezetre gondolnánk.
A Bargam ebben is az élen jár és permetezőit az ENTAM (európai országok hivatalos mezőgépminősítése) által minősített jelenlegi legszigorúbb szabályzással ellátva szállítja, mely teljesen kompatibilis a hazai MGI NAIK minősítéssel.
.

HOGY VÁLASSZAM KI AZ ÜLTETVÉNYEMNEK LEGMEGFELELŐBB BARGAM PERMETEZŐGÉPET?

Mindenki egy kicsit gondban van ilyenkor. Sokfélék vagyunk, különböző üzemmérettel, de nézzük a legfontosabb szempontokat. A permetezőgépek kiválasztásánál figyelembe kell venni többek között a telepített növények faját, fajtáját, korát, a telepítési módot, a kezelendő terület nagyságát, a terepviszonyokat, valamint az üzemeltető erőgép felépítését, teljesítményét.  Általános irányelv, hogy célszerű igényes kivitelű, jó minőségű, üzembiztos típus mellett dönteni. Védekezéseknél a költségek legnagyobb részét a vegyszerek teszik ki, a korszerű permetezőgépek nagyobb ára a vegyszerek megtakarítása, illetve jobb hasznosulása révén általában gyorsan megtérül. A permetlé egyenlőtlen kiszórása vagy a gyakori üzemzavarok, meghibásodások a gép beszerzési költségénél lényegesen nagyobb károk forrása lehet. Törekedni kell tehát arra, hogy az alkalmazott permetezőgép lehetőleg jó minőségű és üzembiztos legyen. Tudni kell azt is, hogy a növényvédő gépek csak az VM Mezőgazdasági Gépesítési Intézet (MGI) engedélyével hozhatók forgalomba, azonban a kínált típusok egy része nem rendelkezik típusengedéllyel.

Függesztett vagy vontatott gépet válasszak?

A gépek kiválasztásánál fontos szempont az ültetvény nagysága. 5-10 hektáros területen jól alkalmazhatók a kisebb, 300-1000 literes tartállyal szerelt gépek. A függesztett gépeknél fontos szempont, hogy olyan traktor álljon rendelkezésre, amellyel a stabilitás a gép felszerelése és feltöltése után is megfelelő marad. Ez különösen lejtős területen jelenthet problémát. A kis tartályméret miatt gyakori tankolásra van szükség, és ez a teljesítményt korlátozza. A BARGAM permetező gépek 600-1000 literes kivitelben rendelkezésre állnak függesztett és vontatott kivitelben is.

Nagyobb felületeken a 1.000-3.000 literes tartállyal vontatott permetezőgépek alkalmazása lehet célszerű, ezekkel gyorsabb és gazdaságosabb munka végezhető.

Milyen szórószerkezettel szerelt permetező gépet válasszak?

A gyümölcsök és a szőlőültetvények permetezés-technikai szempontból eltérő követelményeket támasztanak. Gyümölcsösökben leggyakrabban a megfelelő hatótávolság elérése, és a lombkorona egyes zónáinak egyenletes kezelése okozhat nehézséget. Szőlőben a hatótávolság nem jelent problémát, itt azonban a nagyméretű és kevésbé mozgékony levelek miatt a megfelelő penetráció, vagy a kielégítő fonák oldali kezelés elérése jelenthet gondot. Ezért is fontos a szórószerkezet helyes megválasztása, mert az eldönti, hogy milyen minőségben tudjuk az adott ültetvényben a munkát elvégezni. Ültetvényekben általában ventilátoros szórószerkezetekkel juttatható ki legjobb minőségben és legnagyobb teljesítménnyel a permetlé, ilyen felszereléssel sűrűbb lombozatú ültetvények is eredményesen kezelhetők. A ventilátor légárama a cseppeket a munkasebességtől függően nagyobb távolságra is eljuttatja, megmozgatja a leveleket, így a fonákoldali fedést is biztosítja. Megfelelő beállítás esetén kielégítő a penetráció, a cseppek bejutnak a lombozat belsejébe is. Ültetvénypermetező gépeken manapság leggyakrabban légszállításos axiál ventilátoros vagy légporlasztásos radiál ventilátoros szórószerkezeteket alkalmaznak.

FONTOS, HOGY MILYEN DOMBORZATI VISZONYOK KÖZÖTT GAZDÁLKODOM?

Számításba kell venni, hogy a ventilátor mellett a szivattyú működtetéséhez, és a gép vontatásához is teljesítményre van szükség. A gyártók megadják a szükséges teljesítmény igényt, de a vontatáshoz szükséges traktor tömegét nem tudják megadni, hisz azt a domborzati viszonyok nagyban befolyásolják. Különösen lejtős területeken a teljesítmény mellett nagyon fontos a vontató traktor tömege is a borulásveszély miatt. Javasolt a 3000 kg tömegű alacsony építésű speciális ültetvénytraktorok e célra történő használata. (CARRARO AGRICUBE Frutteto traktorok)

Kiemelném azt is, hogy nem mindegy a vontatott permetező gépek esetén a traktorhoz való függesztés módja sem. Itt jó megoldás az alsó függesztőkarokra történő csatlakoztatás.

Milyen permetezőgépet válasszak gyümölcsültetvénybe?

Gyümölcsültetvényekben a viszonylag nagy hatótávolság miatt leggyakrabban AXIÁL VENTILÁTOROS gépeket használnak, ahol ezek megfelelő beállítás esetén jó minőségű munkát végeznek. Gyümölcsösökben általában a legnagyobb teljesítményigény a permetezéseknél jelentkezik, ezt traktor vásárlásnál kell figyelembe venni. Azt is számításba kell venni, hogy a ventilátor mellett a szivattyú működtetéséhez, és a gép vontatásához is teljesítményre van szükség.

Kis teljesítményű traktorral nem lehet megfelelő fordulatszámmal a permetezőt üzemeltetni, nem érhető el a kívánt munkaminőség, a traktort túlzottan igénybe vesszük, ami idő előtti elhasználódáshoz, meghibásodáshoz vezet.

A BARGAM gépek axiál ventilátora kétfokozatú hajtóművel készül, és a lapátszög állításával is szabályozható a kibocsátott levegő mennyisége, illetve sebessége. Ezzel természetesen változik a hajtási teljesítményigény is.

A kilépő légsebesség nem haladja meg 25-30 m/s-ot, a légáram gyorsan lefékeződik, ezért ha szórófejek és a lombozat között a szórási kúpszög kialakulásához szükséges távolság megvan, akkor a növények sérülése kizárható. Végül, de nem utolsó sorban, nagyon fontos a kezelendő ültetvény magassága.

Gyümölcsültetvénybe ajánlott BARGAM függesztett permetezőgép: 

Gyümölcsültetvénybe ajánlott BARGAM vontatott permetezőgépek: 

Intenzív gyümölcsösbe ajánlott BARGAM vontatott permetezőgépek: 

Milyen permetezőgépet válasszak szőlőültetvénybe?

Szőlőültetvényekben alapvetően más igények jelentkeznek. Itt nem előnyös a túl nagy légteljesítmény, különösen, ha a permetezés iránya merőleges a lombfalra. Ilyenkor ugyanis a nagyméretű és kevésbé mozgékony szőlőlevelek zsindely szerűen egymásra nyomódnak a légáram hatására, és ezért a permetcseppek nem jutnak el a lombozat belsejébe, illetve a levelek fonák oldalára.

Mivel az axiál ventilátoros szórószerkezeteken a légáram iránya általában nem, vagy csak alig állítható, ezért axiál ventilátoros szórószerkezet alkalmazásánál a haladási sebességet úgy kell megválasztani, hogy lehetővé tegye azt, hogy a levegő és permetáram elölről, oldalról érje a lombozatot. Szőlőben ezért rendszerint nem indokolt nagyobb légteljesítményű permetezőgép alkalmazása.

A BARGAM axiál ventilátoros gépek légteljesítménye állítható, így hatékonyan alkalmazhatók szőlő ültetvényben is. Azoknak javasolt az axiál ventilátoros gép választása, akik nagyobb fajlagos permetlé felhasználással akarnak dolgozni. Nem hátrány azonban, ha egy gép képes mondjuk 500 liter/ha fajlagos permetlé felhasználás helyett 350 liter/ha felhasználással kiválóan dolgozni, hisz így megnő az egy feltöltéssel kezelhető terület nagysága. A BARGAM gépek tudják ezt.

Elsősorban szőlőben használhatók LÉGPORLASZTÁSÚ PERMETEZŐGÉPEK is. Ilyen gépek szórószerkezete RADIÁL VENTILÁTOR-ral van felszerelve. Ennek légteljesítménye kisebb (15.000 m/h), mint az axiál ventilátorok esetében. A nagyobb kilépő légsebesség (145m/s) lehetővé teszi nemcsak a cseppek képzését, hanem a folyadék porlasztását is.

Azonban nem tisztán légporlasztásról van szó, hanem hidraulikus szórófejek adagolják a folyadékot, és cseppeket képeznek, majd ezeket a radiálventilátor légárama tovább porlasztja, és a növényzetre szállítja mikrocseppek formájában. A mikrocseppek könnyeben megtapadnak a levélen és hatékonyabb a felszívódás. A nagy kilépő legáram sebesség és a kisebb légmennyiség csökkenti az elsodródást is. A rendszer előnye még a kisebb mennyiségű növényvédő szer kijuttatása mellett hatékonyabb növényvédelem,

A BARGAM RADIÁL VENTILLÁTORRAL szerelt gépei a JET PNEUS és a MULTI PNEUS, melyekkel költséghatékonyabb is egyben a munka,
hisz kisebb a növényvédőszer felhasználás. 
KIMONDHATJUK, HOGY A BARGAM JET PNEUS ÉS MULTIPNEUS A KÖRNYEZETTUDATOS ÉS OKOS GAZDÁLKODÓ GÉPE IS EGYBEN.

Szőlőültetvénybe ajánlott BARGAM függesztett permetezőgépek: 

Szőlőültetvénybe ajánlott BARGAM vontatott permetezőgépek: 

Hogyan válasszak, ha különböző ültetvényeim vannak?

Ha különböző ültetvények kezelésére van szükség, akkor különösen fontos, hogy a gép állítási lehetőségei (légteljesítmény, szórás iránya, stb.) megfelelőek legyenek.

A BARGAM cég több szabadalmaztatott megoldással is rendelkezik, mely rendszerek alkalmasak megfelelő beállításokkal tökéletesen, költséghatékonyan, vegyszertakarékosan dolgozni mind szőlő, mind gyümölcs ültetvényekben.

Ajánlott gépeink vegyes felhasználásra:

Gyümölcsültetvénybe és szőlőbe is ajánlott BARGAM függesztett permetezőgép: POLI 70 NEW CONTROL

Gyümölcsültetvénybe és szőlőbe is ajánlott BARGAM vontatott permetezőgépek: JET NEW CONTROL, JET AIR CONTROL, JET AIR SYSTEM, MULTI AIR SYSTEM


MIÉRT VÁLASSZAK OPCIONÁLISAN ELEKTROSZTATIKUS EGYSÉGET A PERMETEZŐ GÉPEMRE?

A BARGAM permetező gépek többsége opcionálisan rendelhető elektrosztatikus rendszerrel. A rendszer az elektrosztatikus indukció elvén működik. A testek pozitív töltését elektronhiány, negatív töltését elektrontöbblet okozza. Az azonos töltések taszítják, az ellentétesek vonzzák egymást. A vezető anyagokban a töltéshordozó részecskék könnyen elmozdulhatnak. Az elektromos állapot az ilyen testekre átvihető érintkezéssel, ami ilyenkor az egész vezetőre szétterjed.

Az elektromos állapotú testek környezetében lévő vezetők is elektromos állapotba kerülnek. Ez az elektromos megosztás jelensége. Ekkor az elektromos test a vezetőben lévő töltéshordozókat a töltések előjelétől függően vonzza vagy taszítja. Így a vezető test felőli oldala a test töltésével ellentétes, míg a másik oldala azzal megegyező töltésű lesz.

Generátorok vannak rögzítve a gépre töltést generálni, mindegyik tartalmaz két elektródát (egy pozitív és egy negatív) változtatható nagyságú feszültség különbséggel. Modelltől függően 20kV-30kV-ig.

A rendszer előnyei:

  • A pozitív és negatív töltések vonzásának köszönhetően kevesebb vegyszer csöpög le a növényről
  • Hatékonyabban tudjuk elvégezni a növényvédelmi kezeléseket
  • Kevesebb vegyszer használata is elegendő, így szermaradványok mennyisége is kisebb
  • A kezelés eléri a növény legelrejtettebb részeit is
 

MIÉRT VÁLASSZAK OPCIONÁLISAN ’SONAR KIT’ NÖVÉNYÉRZÉKELŐ RENDSZERT A PERMETEZŐGÉPEMHEZ?

A rendszer a kibocsájtott hanghullámok visszaverődésének és azok érzékelésének az elvén működik, hasonlóan ahhoz, ahogyan a denevérek tájékozódnak. A rendszer képes érzékelni az ültetvényben felmerülő esetleges hiányokat és annak megfelelően igazítja a permetező gép szórásképét. Amennyiben teljes hiányt érzékel (tehát egy, vagy több növény hiányzik) teljesen lekapcsolja az adott oldalon a kijuttatást mindaddig, amíg nem érünk ismét olyan részhez, ahol az ültetvényünk hiánytalan. Mivel a szenzorok a permetezőgépen előrébb helyezkednek el, mint a kijuttató egység, jut megfelelő reakció ideje a rendszernek arra, hogy a működése a menetsebességünk arányában tökéletesen pontos legyen. Javasoljuk gyümölcsültetvényekbe, főkén fiatal telepítések és hiányos ültetvények kezelésére.

A rendszer előnyei:

  • Csökkenti a feleslegesen kijuttatott növényvédőszer mennyiségét
  • Pénzt takarít meg ezáltal csökkenti a művelési költségeket
  • Védi a környezetet
  • Növeli a növényvédelmi hatékonyságot
  • Nagyobb biztonsággal kerül oda a szer, ahol a legszükségesebb a hatásának a kifejtése
  • Fiatal telepítések esetében (ahol még nem alakult ki teljes lombfelület) jelentősen csökkenti a permetezési időt és annak költségeit!
  • A készlet tartalmazza a permetezőgépre szerelt szenzor készletet és a traktor kabinba tehető vezérlő egységet.

AZ ELEKTROSZTATIKUS ÉS/VAGY SONAR KIT RENDSZERREL NÖVÉNYVÉDŐSZERT, EGYBEN PÉNZT SPÓROL MEG ÉS NEM IS TERHELI FÖLÖSLEGESEN A KÖRNYEZETET VEGYSZERREL. EZEKKEL A RENDSZERREKKEL FELSZERELT GÉPEK SZINTÉN A KÖRNYEZET TUDATOS ÉS OKOS GAZDÁLKODÓ GÉPEI IS EGYBEN.

Kapcsolatfelvételi űrlap

Érdeklődése nagyon fontos számunkra.
Kérjük jelölje meg, hogy milyen témakörök érdekelhetik, így kollégáink pontos tájékoztatást tudnak adni az adott témakörben.

Adatait a lehető legmagasabb szintű biztonsági előírások betartásával kezeljük.

Köszönjük érdeklődését.
Kollégánk hamarosan felveszi Önnel a kapcsolatot.